Často kladené otázky

Ak máte akékoľvek otázky, ktoré tu nie sú uvedené, prosím, neváhajte kontaktovať náš zákaznícky servis.

Aká je cena doručenia?
V rámci Slovenska doručujeme Boxy bezplatne. V prípade doručenia kuriérnou službou bude cena dohodnutá.

Môže Box poškodiť motor môjho auta?
Nie, pretože pri vývoji motorov výrobca vozidiel umožňuje výkonové rezervy, ktoré využívame. Treba dodržiavať pravidelné servisné intervaly.

Bude moje auto po inštalácii Boxu dymiť?
Nie, nemalo by. Ak auto nedymilo pred úpravou, nemalo by dymiť ani po úprave.

Dokážem sám nainštalovať Box?
Áno, inštalácia je jednoduchá. Všetko, čo potrebujete pre inštaláciu je už obsiahnuté v rozsahu dodávky. Dostupnosť rampy common-rail býva väčšinou dobrá, avšak pri niektorých modeloch napr. Ford Fiesta 1.4 TDCi je common-rail rampa horšie dostupná, tu si treba vyčleniť dlší čas na inštaláciu. Zistite si najskôr dostupnosť ku konektoru do common-rail rampy. Avšak inštalácia by ani pri takejto zlej dostupnosti nemala presiahnuť 1 hodinu.

Dokážem Box deaktivovať?
Áno, inštalačná sada obsahuje testovací konektor, či je správne nasadený kábel na common-rail rampu, prevádzka s týmto konektorom (teda bez Boxu) je možná a auto má sériový výkon.

Môžem použiť Box na iné auto?
Áno, ak vaše nové auto má systém vstrekovania COMMON-RAIL alebo kompatibilný, môžete Box použiť. Je možné, že budete potrebovať nový kábel. Ten je u nás k dispozícii, kontaktujte nás.

Po koľkých kilometroch môžem nainštalovať Box?
Box môžete nainštalovať na hocijaké auto, nezáleží od počtu najazdených kilometrov. Musí však byť vo dobrom technickom stave. Vzhľadom na použitie digitálnej techniky nehrozí žiadne nebezpečenstvo. Mnoho autobazárov, predajcov inštaluje Box od prvého kilometra, avšak je lepšie ak je auto po zábehu cca 5000 km. Máme aj zákazníkov, ktorí nainštalovali Box po 200.000 km a nie je vôbec problém.

Bude auto spĺňať STK a EK?
Áno, hodnoty požadované STK alebo emisnou kontrolou Box neprekračuje.

Inštaláciou Boxu môže dôjsť k úspore paliva. Ako je to možné?
Ak zostane váš spôsob jazdy rovnaký ako pred inštaláciou, malo by prísť k zníženiu spotreby, nakoľko auto má väčšiu silu, je schopné radiť na vyššiu rýchlosť pri nižších otáčkach. Takto dosahujeme úsporu až 1,5 litra na 100 km. Dôvodom je teda vyšší krútiaci moment, môžete mať za jazdy vyšší prevodový stupeň, ako v sériovom vozidle, kde by ste potrebovali už podradiť.

Je Filter pevných častíc problém?
Vzhľadom k tomu, že používame najmodernejšiu digitálnu techniku, filter pevných častíc nie je problém. Box môže byť nainštalovaný do vozidiel s filtrom pevných častíc bez akýchkoľvek problémov a samozrejme inštalácia na vozidlá bez FAP je bezproblémová.


Máš nejaké otázky?

Sme tu na to, aby sme ti pomohli odpovedať na tvoje otázky.
Napíš nám, alebo si prečítaj časté otázky.